کتاب اصول تربیتی مونته سوری(راهنمای والدین برای پرورش کودکانی موفق، مستقل و فرهیخته)

60,000 تومان

موجود

نویسنده: مگی گاردنر
مترجم: پروین فغفوری آذر
گروه بندی: روانشناسی
تعداد صفحات: 163
قطع و نوع جلد: رقعی و شومیز
شابک: 979786229782
نوبت چاپ:  1

کتاب اصول تربیتی منتسوری ( راهنمای والدین برای پرورش کودکانی موفق، مستقل و فرهیخته) نوشته ی مگی گاردنر و ترجمه پروین فغفوری آذر از انتشارات فصل اندیشه منتشر شد.

درون هر  کودکی  سرنوشت آینده نهفته است. (ماریا منتسوری)

ماریا منتسوری پزشکی  ایتالیایی و بنیانگذار روش(( منتسوری)) است که به فلسفه ی یادگیری و آموزش اشاره دارد.

ماریا منتسوری در سال1870 در چیارواله ایتالیا متولد شد. از همان دوران کودکی، شخصیتی قوی از خود بروز داد وی از سنین جوانی در  مدرسه فنی تحصیل می کرد و قصد داست مهندس شود اما با وجود مخالفت پدرش، تحصیلاتش را در رشته پزشکی دانشگاه رم ادامه داد.
او در سال1896 از دانشکده پزشکی لاساپینزا رم فارغ التحصیل شد و نخستین پزشک زن ایتالیا نام گرفت به دنبال آن منتسوری به کلینیک روان پزشکی دانشگاه رم ملحق شد و درآن جا به تحصیلاتش در  زمینه ی روان پزشکی و مردم شناسی ادامه داد. او نخستین سال های ورودش به دانشگده را به مراقبت از کودکان معلول ذهنی اختصاص داد که به توسعه ی نظریه های آموزشی ویژه برای این گروه از منجر شد.
او مدیر موسسه مدرسه ارتوژنیک شد که مختص کودکان معلول ذهنی بود. وی فرصتی در  اختیار داشت تا بتواند نظریاتش را به بوته آزمایش بگذرد و پیشرفت چشمگیر کودکان تحت مراقبت در  این موسسه در زمینه ی خواندن و نوشتن و دستیابی به نمراتی بالاتر از حد میانگین را به اثبات برساند. در سال 1907، منتسوری کازا دئی بامبینی یا خانه ی کودکان را به راه انداخت که تجربه ای جدید در شهر کارگر نشین رم بود.
او با استفاده از اصول اولیه فلسفه اش به نام(( رشد خودبه خودی کودکان)) محیطی ایجاد کرد که در آن به کودکان اجازه داده می شد تا مهارت هایشان را با توجه به ویژگی های شخصی شان یاد بگیرند و توسعه دهند.
نقش معلم کشف توانایی های بالقوه ی کودکان و سوق دادن و راهنمایی آن ها در  مسیر یادگیری است که کاملا با معیارهای آموزشی آن زمان تفاوت داشت.
چندی بعد، توانایی کودکان در جذب دانش و تمرکز بر یادگیری در سرتاسر جهان از مقبولیت خاصی بر خوردار شد و خانه ی کودکان کارا دئی بامبینی به پایگاهی برای آن چه امروزه(( روش منتسوری)) نامیده می شود، تبدیل شد. نتایج چشمگیر روش یادگیری طبیعی منتسوری شهرت فراوانی را برای او به ارمغان آورد و دعوتنامه های بسیاری را از سراسر جهان دریافت کرد. در سال1913، برای نخستین بار به ایالات متحده سفر کرد، کشوری که افراد مشهوری همچون توماس ادیسون و الکساندر گراهام بل از  حامیان سر سخت وی به شمار می آمدند.

در سال1915، منتسوری برای برگزاری کلاسی با دیوارهای شیشه ای به نمایشگاه پاناما.پاسیفیک در  سانفرانسیسکو دعوت شد. در این نمایشگاه، حاضرین می توانستند از  پشت شیشه شاهد بیست یک کودکی باشند که با استفاده از روش منتسوری و از طریق فعالیت هایی خاص توانسته بودند توانایی های ذاتی شان را توانست برنده ی دو مدال طلا در  زمینه ی آموزش شود و توجه جهانیان را به روش ابتکاری خود معطوف سازد.

آنچه که از کتاب اصول تربیتی منتسوری خواهید آموخت.

  • 10 اصل بنیادین که همگام با مراحل رشد طبیعی، به شکوفایی کودکتان کمک نموده و مهارت های احساسی اجتماعی اش را تقویت می نماید.

  • ارائه نکاتی کاربردی و مقرون به صرفه در مورد چیدمان منزل به نحوی که کودکان از همان سنین ابتدایی، مستقل باشند.

  • راهبردهای عملی و کارآمد برای یادگیری وظایف روزانه کودک از طریق تمرین و تکرار

  • چگونگی برقراری ارتباط با کودک و تقویت مهارت شنیداری وی،مدیریت لحظات دشوار با حداقل تلاش و اندکی صبر و بردباری!

  • فهرستی جامع از فعالیت هایی که کودک از طریق آنها، می تواند نکات ارزشمندی را بیاموزد.
  • اصول تربیتی منتسوری را در زندگی روزمره تان بکار ببیندید تا کودکانی موفق، مستقل و فرهیخته تربیت نمایید.

 

اطلاعات بیشتر

وزن 190 g
ابعاد 1 × 14 × 21 cm
بررسی خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی

هنوز نقد و بررسی ثبت نشده است.

دسته‌بندی کتاب‌ها

اصول تربیتی منتسوری

کتاب اصول تربیتی مونته سوری(راهنمای والدین برای پرورش کودکانی موفق، مستقل و فرهیخته)