آموزش هوش مالی به کودک در هفت 7 قدم( آموزش اصول مالی در هفت قدم و با زبان ساده به کودک)

100,000 تومان

موجود

نویسنده: کامیار  کاظمی
ویراستار: مهدی محمودی
گروه بندی: روانشناسی کودک و نوجوان
شابک: 978-622-94576-7-2
سال چاپ: اول 1402

کتاب آموزش هوش مالی به کودک در هفت 7 قدم ( آموزش اصول مالی در هفت قدم و با زبان ساده به کودک) نوشته کامیار کاظمی از انتشارات فصل اندیشه منتشر شد.

هوش مالی به مجموعه مهارت هایی گفته می شود که به کودکان کمک می کند تا از خردسالی به عنوان یک بزرگسال البته با مسئولیت پذیری مالی بیشتری رشد کنند. این مهارت ها شامل شناخت مفاهیم پایه مالی مانند: پس انداز، بودجه بندی، سرمایه گذاری و بدهی می شود.
درک مفاهیم پایه مالی به کودکان کمک می کند تا بهترین تصمیمات مالی را در زندگی بگیرند.با یادگیری هوش مالی،کودکان همچنین می توانند مسئولیت پذیری مالی را درک کنند و با مدیریت هزینه ها و درآمد های خود، برای آینده خود پس انداز کرده و به هدف های خود برسند.
پس انداز یکی از مفاهیم پایه مالی است که به کودکان آموزش داده می شود. با یادگیری پس انداز،کودکان یاد می گیرند که چگونه پول خود را صرف هزینه های ضروری کنند و برای آنها خود پس انداز کنند.
بودجه بندی نیز یکی دیگر از مفاهیم پایه مالی است که به کودکان آموزش داده می شود.با یادگیری بودجه بندی، کودکان یاد می گیرند که چگونه  در آمد خود را مدیریت کنند و برای هزینه های مختلفی مانند خرید بازی، پول دادن به خیریه و پس انداز، بودجه ای تعیین کنند.
سرمایه گذاری نیز یکی دیگر از مهارت های هوش مالی است که به کودکان آموزش داده می شود.با یادگیری سرمایه گذاری، کودکان یاد می گیرند که چگونه پول خود را به کودکان نشان می دهد که سرمایه گذاری در بلندمدت می تواند به آنها کمک کنند تا به هدف های مالی خود برسند.

بررسی خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی

هنوز نقد و بررسی ثبت نشده است.

دسته‌بندی کتاب‌ها

آموزش هوش مالی به کودک در 7 قدم

آموزش هوش مالی به کودک در هفت 7 قدم( آموزش اصول مالی در هفت قدم و با زبان ساده به کودک)